Čo spôsobuje bolesť v hrdle
1. Klimatizácia
Celodenné sedenie v kancelárii, cestovanie autom aj nakupovanie v obchodných centrách má v lete veľkú nevýhodu – klimatizáciu, ktorá je jedným z najväčších nepriateľov vášho hrdla. Presušený vzduch oslabuje sliznice dýchacích ciest, ktoré sú tak náchylnejšie na útoky bacilov. Klimatizáciu preto pravidelne čistite a používajte ju rozumne! Rozdiel medzi teplotou vonku a v miestnosti by nemal byť vyšší ako 7 stupňov.
2. Výkyvy teplôt
V kancelárii zapnete „klímu“, aby ste mali príjemných 23 stupňov, ale vonku na vás čaká rozžeravené slniečko. A to je problém. Neustále zmeny teplôt nerobia dobre vášmu imunitnému systému ani hrdlu. Aj letné noci vedia byť zradné. Zatiaľ čo cez deň sa pomaly potíte aj z očí, večer by ste vymenili kráľovstvo za hrejivý sveter.
3. Hlasné rozprávanie
Nesmiete v lete vynechať svoj obľúbený hudobný festival, aj keď viete, že hlasivky si z neho budete liečiť ešte týždeň? Nielen hudobné festivaly, ale aj preplnené kúpaliská si hovoria o hlasnejší prejav, ktorý sa môže prejaviť práve bolesťou v hrdle.
4. Ľadové nápoje
Kto by v lete netúžil po chladivých kockách, ktoré z každého nápoja razom vykúzlia dokonalé osvieženie? Rýchle schladenie spôsobuje prehriatemu telu šok, práve preto sú ľadové nápoje častým dôvodom, prečo vás v lete pobolieva v hrdle. Dodržujte správny pitný režim a schlaďte sa v lete radšej vlažným čajom.
5. Cestovanie
Klimatizácia, zmena prostredia aj teplotné výkyvy a do toho stres – cestovanie prepája všetky najväčšie letné strašiaky, ktoré vám privodia bolesť v hrdle počas chvíľky.
Ako riešiť bolesť v hrdle
1. Zakloktajte si
Bolesť v hrdle prekabátite kloktaním! Aký roztok je proti bolesti v hrdle účinný? Zmiešajte si doma vodu s morskou soľou v pomere pol lyžičky na jednu šálku vody alebo si kúpte pripravené kloktadlo v lekárni. Roztok Tantum Verde ocenia malí aj veľkí. Je vhodný pre dospelých aj deti už od 4 rokov. Aby pre nich aplikácia bola čo najľahšia, vytrite im ústa kozmetickým tampónom namočeným v roztoku. Ten znecitlivie boľavé miesta a pomocou benzydamínium-chloridu, ktorý funguje proti zápalom aj bolestiam, vaše hrdlo lieči.
2. Zabaľte to
Osvedčená klasika, ktorú používali už naše prababičky, sú zábaly. Pri bolestiach v hrdle môžete staviť na prírodný Priessnitzov zábal, ku ktorému nájdete všetko potrebné doma. Otec Priessnitzových zábalov Vinzenz Priessnitz vedel, že studený zaparovací obklad dokáže zázraky. Ako na to?
- Namočte látku, napríklad starú šatku, do studenej vody a pritlačte ju na hrdlo.
- Na ňu priložte nepremokavú vrstvu, ktorá pomôže zaparovaniu. Účel skvele splní obyčajné igelitové vrecko.
- Na záver vrstvy omotajte suchou látkou, napríklad šatkou.
- Zábal nechajte pôsobiť 30 až 60 minút a opakujte dvakrát denne.
3. Oddýchnite si
Zvoľnenie tempa pomôže vášmu telu nabrať dostatok síl na boj s bacilmi. Dajte si pozor! Keď sa k intenzívnej bolesti v hrdle pridajú teploty, možno vás postihla „letná angína“, a pokoju na lôžku sa tak nevyhnete. V tomto prípade sa doporučuje návšteva lekára.
4. Cmúľajte pastilky
Nemáte čas na zábaly a nevyhovuje vám ani kloktanie roztoku? Práve pre vás sú ako stvorené
pastilky Tantum Verde vhodné pre dospelých a deti od 6 rokov. Účinne vám uľavia od bolesti a vďaka svojmu praktickému baleniu ich môžete použiť vždy, keď sa začne bolesť v hrdle hlásiť o slovo.
5. Veľa pite
Piť, piť a zase piť je rada nad zlato, ktorá vám pomôže prekonať veľa zdravotných problémov vrátane bolesti v hrdle. Dostatok tekutín môže napomáhať zvlhčovaniu slizníc a tie potom lepšie zvládajú boj s baktériami.
Ako riešite bolesť v hrdle vy? Dajte nám vedieť do komentárov na Facebooku.
Orálny roztok TANTUM VERDE® 0,15%, TANTUM VERDE® Orange & Honey, TANTUM VERDE® Mint, TANTUM VERDE® Lemon, TANTUM VERDE® Eucalyptus, obsahujú liečivo benzydamínium-chlorid. Lieky sú určené na miestne použitie v ústach a v hrdle. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa alebo sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.